Pogórzańskie Atrakcje Naukowe 2015 – krótka relacja

Jak zostało wspomniane w ostatnim wpisie, również w tym roku udaliśmy się na Pogórzańskie Atrakcje Naukowe, które odbywają się w miejscowości Łużna. Dnia 27 września (niedziela), od godziny 13:00 wszyscy obecni mogli zapoznać się z wieloma ciekawymi, matematycznymi tematami. Na swoim stanowisku pokazywaliśmy zarówno trudniejsze zagadki, jak również takie, które zostały stworzone z myślą o najmłodszych.
Nasze stanowiska dzieliły się zatem na:

  • Zagadkę Einsteina
  • Teorię węzłów (tutaj znajdowały się m.in. różnego rodzaju węzły, jakie należało odpowiednio przyporządkować, kolorowanki dla najmłodszych, jak również znane wielu osobom bransoletki robione z „loom bands”)
  • Zagadkę o Taternikach
  • Twierdzenie Pitagorasa
  • Zabawki matematyczne: metalowe oraz drewniane o różnym stopniu trudności

Pogórzańskie Atrakcje Naukowe w tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, również przyciągnęły mnóstwo osób, stąd też stanowisko naszego Koła nie mogło narzekać na brak zainteresowanych. Każdy próbował swoich sił – zarówno dorośli, próbujący rozwiązywać różnego rodzaju zagadki, jak także dzieci, które to najchętniej spędzały czas przy stanowisku z zabawkami matematycznymi oraz teorią węzłów (bransoletki, kolorowanki).
Stąd też, Pogórzańskie Atrakcje Naukowe uważamy za udane i mamy nadzieję, że zachęciliśmy wszystkich odwiedzających nasze stanowisko do głębszego poznawania matematyki! 🙂
Zdjęcia pojawią się wkrótce w galerii.